Ekonomi

Logo Yazılım 2023 ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı

Türkiye’nin en büyük yerli iş yazılım şirketi Logo Yazılım, 2023 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı. 2023 yılının ilk altı aylık döneminde Logo Yazılım satış gelirlerini bir önceki yıla göre %61 artırarak 1 milyar 24 milyon TL’ye ulaştı. . Satış gelirleri USD bazında %21 arttı. Faiz, amortisman ve vergi öncesi kârı (FAVÖK) 316 milyon TL’ye ulaşan Logo Yazılım’ın net kârı %38 artışla 330 milyon TL oldu. Logo Yazılım’ın hisse başına kârı ise bir önceki yıla göre %33 artarak 5,3 TL oldu.

Zorlu makro koşullar ve dalgalı pazar dinamiklerine rağmen sürdürülebilir büyüme ve kârlılığa odaklanan Logo Yazılım, Türkiye operasyonlarında yeni müşteri kazanımı ve mevcut müşterilerin artan harcamaları sayesinde satış gelirlerini %64 artırarak 703 milyon TL’ye yükseltti. Satış gelirleri USD bazında %24 arttı. Türkiye’de bulut analitiği %116’lık bir gelir artışı kaydetti ve Türkiye’nin gelirleri içindeki payı %37’ye yükseldi. Logo Yazılım’ın kurumsal iş yazılımları ve e-Devlet çözümlerinde yeni müşteri kazanımı yaklaşık 5 bin oldu.

e-Devlet çözümlerinde pazar lideri olan eLogo, Türkiye’de düzenlenen toplam e-Fatura sayısının %30’unu yönetmektedir. Aktif müşteri sayısı bir önceki yıla göre %26 artışla 147 bine ulaştı. Mikro KOBİ’lerin dijitalleşmesini sağlayan bulut çözümü Logo İşbaşı’nın kullanıcı sayısı 46 bin oldu.

Güçlü finansal performanslarını 2023’ün ilk yarısında sürdürdüklerini ifade eden Logo Küme Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO M. Buğra Koyuncu, “Makro düzeydeki belirsizliklere rağmen Logo, sürdürülebilir büyüme ve kârlılığa odaklandı. Güçlü gelir elde ettik. Türkiye operasyonlarımızda büyüme ve sürdürülebilir karlılığımızı sürdürdük Bulut Gelirlerimizi artırırken müşteri tabanımızı genişletmeye devam ettik Hizmet stratejimiz çerçevesinde uçtan uca bulut teknolojileri şirketi olmak için Ar-Ge yatırımlarına odaklanmaya devam ediyoruz. Bu stratejimizin olumlu bir sonucu olarak bulut çözümlerimizde elde ettiğimiz yüksek gelir artışını önemsiyoruz.1.000’den fazla iş ortağımız Türkiye’nin en yaygın iş yazılımları ağı ile mikro ölçekten büyük kurumsal yapılara kadar tüm ihtiyaçları karşılayan bir ekosisteme sahibiz. Türkiye’nin en kapsamlı iş yazılımlarından oluşmakta, bu sayede mevcut müşterilerimizin memnuniyetini arttırmakta ve yeni müşteri kazanımı ile sürdürülebilir büyümeyi sağlamaktayız. devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu