Haber

Van ve Hakkari’den 54 öğretmen psikososyal destek için deprem bölgesine gönderildi

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Van ve Hakkari’den 54 öğretmen depremden etkilenen çocuklara destek olmak için bölgeye gitti.

Van Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlardan oluşan 30 kişilik ekip Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü organizasyonuyla Adıyaman’a gönderildi.

Bir hafta süreyle deprem bölgesinde kalacak olan öğretmenler, kentteki öğrenci ve öğretmenlere yönelik psikososyal güçlendirme çalışmaları yürütecek.

Hakkari

Hakkarili Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür ve 24 öğretmen psikososyal destek hizmetleri kapsamında Malatya’ya gönderildi.

Gür, Milli Eğitim Bakanlığı’nın planlaması ve Valiliğin onayı ile afet sonrası depremzedelere psikososyal destek sağlamak amacıyla il ve ilçelerde görev yapan 24 rehber öğretmeni Malatya’ya gönderdiklerini bildirdi.

Çocukların bu süreçte eğitimden kopmamaları için alanında uzman bireylerden destek almalarının değerli olduğunu belirten Gür, “Gönüllü öğretmenlerimiz, yaralarımızın sarılması ümidiyle sahada çalışıyor. bir an önce sağlığına kavuşsun.Bu zorlu süreçte milletimizi yalnız bırakmayan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu