Haber

CHP Bilecik Belediye Meclis Üyeleri Merkez İlçe Başkanlığı Seçimine Katılmadı

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Bilecik Belediye Meclis Üyeleri, Merkez İlçe Başkanlığı seçimine tek liste olarak katılan Melih Karaçam’ın adaylık sürecinde kendileriyle hiçbir şekilde iletişime geçmemesini protesto ederek seçime katılmadı.

38. Olağan CHP Bilecik Merkez İlçe Kongresi dün Pir Edebali Kültür ve Kongresi’nde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Melih Karaçam seçime tek liste olarak girerken mahalle delegelerinde üstünlük sağlayamayan Berna Pamukçu aday olamadı. Dün yapılan kongreye CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkan Yardımcısı Melek Mızrak Subaşı, Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, CHP İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar ve partililer katıldı.

Onu da yok sayıyoruz.

Kongrede tek aday olan ve CHP Merkez İlçe Başkanı Melih Karaçam’ın adaylık sürecinde kendileriyle iletişime geçmediğini belirten meclis üyeleri kongreye katılmadı. Belediye Meclis Üyeleri yayınladıkları açıklamada, “Aşağıda isimleri ve imzaları bulunan Belediye Meclis Üyeleri olarak 03.09.2023 tarihinde bugün yapılacak Merkez İlçe Başkanlığı seçimine katılmama kararı almış bulunmaktayız. Sebebi ise seçim sürecinde halkın oylarıyla seçilen Meclis üyelerinin mevcut Merkez İlçe Başkanı adayı olmasıdır.” Melih Karaçam bizimle hiçbir şekilde iletişime geçmedi. Halkın iradesini hiçe sayan bu tutumu nedeniyle kendisini yok sayıyor ve seçimlere katılmama kararımızı açıklıyoruz.” – BİLECİK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu