Haber

Dilan Polat ve eşi Engin Polat gözaltına alınırken, sahte faturalarla 200 milyon TL’lik giriş tespit edildi.

Dilan Polat ve eşi Engin Polat gözaltına alındı

Sahte fatura düzenlenerek şirketlere 200 milyon TL aktarıldığı belirlendi.

İSTANBUL – Dilan Polat ve Engin Polat’a yönelik yürütülen operasyonlarla ilgili yeni ayrıntılara ulaşıldı. Tasfiye halindeki 3 şirketten Polat ailesine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura düzenlenerek 200 milyon TL para aktarıldığı ve paranın Milda Gayrimenkul adlı şirkette toplandığı belirlendi. Sahibi Engin Polat’a ait olan gayrimenkul ve çok sayıda araç satın alındı. Operasyonlarda Dilan Polat ve Engin Polat gözaltına alındı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda Mali Kabahatler Şube Müdürlüğü tarafından Polat ailesine yönelik yürütülen operasyon ve çalışmalara ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı.

Masak ön inceleme raporunda; Tasfiye halinde 3 şirketten aile üyelerine bağlı şirketlere, ticaret karşılığında geçersiz fatura düzenlenmesi usulüyle 200 milyon TL para aktarıldı, bu para yine aile üyelerine bağlı şirketler arasında aktarıldı ve son aşamada Engin Polat’ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul adlı şirkette toplanarak gayrimenkul ve birçok gayrimenkul satıldı. Aracın alındığı belirlendi.

01 Kasım 2023 tarihinde saat 01.15’te Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa illerinde İstanbul merkezli toplam 43 adrese gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda Engin Polat, Dilan Polat, Sinem Sıla Doğu, Sezgin Polat ve Ahmet Gün de yer aldı. onlara. 14 şüpheli gözaltına alındı. Arama ve yakalama işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu