Haber

Edirne’de günde 40 bin metreküp atıksu arıtılıyor

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesislerinde günde 40 bin metreküp atıksuyun arıtılarak doğaya verildiğini belirtti.

Gürkan, yaptığı yazılı açıklamada, mart ayında hizmete giren tesisin çevrenin korunması açısından önemli olduğunu belirtti.

Tesiste 23 mahallenin atık sularının arıtıldığını belirten Gürkan, tanıtım projesinin tamamlanmasının ardından Karaağaç Mahallesi’nin atıksularının da tesise bağlanacağını kaydetti.

Karaağaç Promosyon Hattı Projesi’nin tamamlandığını ve proje için İller Bankası’ndan onay beklediklerini belirten Gürkan, “Temiz bir gelecek için 24 mahallemizde arıtılmamış atık su kalmayacak. Edirne de bu mahallelerden biri olacak. ekosisteme ve ekolojiye zarar vermeyecek şehirler.Doğamız, insanımız, Edirne “O bizi çok seviyor, biz aşkla çalışıyoruz.”

Arıtılan suyun tarımsal sulamada kullanılması için başlatılan çalışmaların devam ettiğini belirten Gürkan, ilerleyen aşamalarda tesisten çıkan arıtma çamurundan elektrik üretmeyi planladıklarını söyledi.

haberguroymak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu